NAPKEZŰ..............................Kézápolás műköröm építés

Egy nő külsejének - csakúgy, mint az ápolt szép haj - meghatározó része a szép köröm is.Többletszépséget ad, így Önbizalom növelő szerepe is lehet!

Tévhit:

A természetes körmöknek szükségük van a műkörömviselés időnkénti szüneteltetésére hogy "pihenni" és " LÉLEGEZNI " tudjanak

Az igazság:

 A körömlemez elhalt, elszarusodott, szorosan egymáshoz préselődött körömsejtekből áll, ami nem tud sem lélegezni, sem táplálkozni, és nem végez anyagcsere folyamatokat. A köröm felszínén mikroszkóp alatt látható pórusok olyan apró csatornák nyílásai, amik a körömlemezben termelődő és elraktározott olajat, zsírt és nedvességet a felszínre juttatják.</p><p>A tévhit onnan ered, hogy sok körömkozmetikus túlságosan megreszeli, ezáltal elvékonyítja a vendég saját körmét, ami végül annyira sérült és gyenge lesz, hogy nem tudja biztonságosan megtartani a rá modellezett anyagot - tehát amíg vissza nem nyeri egészséges kondícióját, a műkörmök viselését szüneteltetni kell.

Egy megfelelően elkészített és karbantartott műkörömszett tulajdonképpen nem ártalmas a természetes köröm számára. Sőt, fizikailag erősíthető, esztétikailag pedig újraépíthető vele a nem megfelelő adottságokkal rendelkező saját köröm. Olyan hosszú ideig, ameddig csak akarjuk.

Tévhit: A műköröm viselése a természetes köröm elvékonyodását okozza

Ez a legáltalánosabb tévhit, amit körmösöktől és a vendégektől a leggyakrabban hallani lehet.

Amikor a műkörmöt eltávolítjuk, megfigyelhetjük, hogy a természetes köröm nagyon puha és szinte áttetsző. Ezt sokan tévesen a körömlemez elgyengülésével és elvékonyodásával magyarázzák.

Az igazság:

A természetes körömlemez olajat és vizet tartalmaz. Magas víztartalom esetén (például, amikor sokáig vízben áztatjuk a körmeinket) a köröm túlzottan rugalmassá, puhává válik. A műköröm egy bevonatot képez a természetes köröm felszínén, ami nem engedi a vizet elpárologni belőle. Ebből kifolyólag a műköröm viselése közben a természetes köröm szerkezetében jelentős mennyiségű víz halmozódik fel, ez okozza a jelenséget a műköröm eltávolításakor, amit sokan tévesen a körömlemez elvékonyodásaként diagnosztizálnak. A jelentős víztartalomnak köszönhetően a körömlemez puha, rugalmas és szinte áttetsző lesz. Egy-két napon belül azonban az olaj és vízháztartás egyensúlyba kerül, a köröm a felesleges vizet elpárologtatja, és ugyanolyan állapotba kerül, mint azelőtt.

A természetes körömlemez elvékonyodását nem a műköröm, hanem csiszológép nem megfelelő használata, illetve túlreszelés okozhatja, ami kizárólag a körmös hibája.

A kalcium, vagy vitamin tartalmú körömlakkok megerősítik a természetes körömlemezt?

NEM! Ez az egyik legnagyobb tévhit. Mégis nagyon-nagyon sokan hiszik ezt. Hogy honnan alakult ki? Azt nem tudjuk, talán szájról-szájra. És miért nem nézett még senki utána? Azt pláne nem tudjuk.

De mi most utána néztünk, és kapaszkodj meg mit találtunk!

1. tény: A körömlemez alkotói, az aminosavak számos kémiai atomot tartalmaznak, mint a sulfur, a titanium, a copper, a foszfor, a cink, a sodium, és kalcium. Ezek az atomok csak nagyon kis (0,5-5) százalékában találhatóak meg a körömlemezben, és nem külső behatások, hanem maga a matrix réteg felelős ezeknek az elemeknek a körömlemezben található mennyiségéért, jelenlétéért.

2. tény: A keratin keresztkötései nagyban befolyásolják a körömlemez ellenállóságát, keménységét, és erősségét.

3. tény: A körömlemez vastagsága függ a mátrix nagyságától, amely genetikusan, és megváltoztathatatlanul kódolva van fogantatásunk pillanatában. Megváltoztatni csak a matrix réteg sérülésével tudjuk, de csak negatív irányban.

4. tény: A körömlemez belsejében apró csatornák találhatóak a víz és az olaj folyásirányának meghatározására. Egy-egy ilyen csatorna átmérője 1785-ször kisebb, mint egy hajszál átmérője. Mivel ez a két anyag nem jól keveredik egymással, külön útvonalakon kell, hogy csordogáljanak. Némelyik csatorna vízelvezető ( hydrophilic), míg mások olajelvezető ( lipophilic) szerepet töltenek be. Természetesen ezek az apró csatornácskák csak a legmodernebb, legérzékenyebb mikroszkópok alatt láthatóak. Ezekben a járatokban halad az olaj és a víz, a körömágytól felfelé törve, vagy ellenkező irányban.

Konklúzió:

Mivel a körömlemez nem tud mást magába szívni, csak olajat és vizet, ezért az ásványi anyagok sem tudnak közvetlenül a szerkezetébe jutni.

Nem is lenne rá szükség, hiszen a körömlemez körülbelül 0,01%-ban tartalmaz kalciumot, azt is többnyire a kézmosás által magába szívott víz során veszi fel. Sajnos bizonyított tény, hogy a körömlemez vastagsága és erőssége velünk született adottság, azt megváltoztatni nem lehet. Helyes táplálkozással és életmóddal viszont sokat tehetünk azért, hogy a körülményekhez képest a legjobb formába hozzuk.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 5
Heti: 72
Havi: 198
Össz.: 112 548

Látogatottság növelés
Oldal: Kérdések a műkörömmel kapcsolatban
NAPKEZŰ..............................Kézápolás műköröm építés - © 2008 - 2024 - napkezu.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »