NAPKEZŰ..............................Kézápolás műköröm építés

Egy nő külsejének - csakúgy, mint az ápolt szép haj - meghatározó része a szép köröm is.Többletszépséget ad, így Önbizalom növelő szerepe is lehet!

Műkörmöt nem szabad felrakatni,

beteg sérült körömre, köröm növekedési zavarnál ahol a köröm növekedése minimalizálódig vagy esetleg leáll, vagy ha valaki vírusos bőrfertőzésben, gombás fertőzésben, szenved. Ilyenkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni!!!

Hideg, nyirkos kéz esetén - amely tapadási problémát okozhat - mindig fontos tudni, hogy ez betegségből eredő probléma-e. Amennyiben igen csakis átlátszó műköröm készíthető, mert a szervezetünkben bekövetkező változások azonnal megváltoztatják a körömágy színét, mely fontos jelzés lehet orvosunknak vagy saját magunknak. Amennyiben nem betegségből kifolyólag érzékelhető ez a probléma, akkor is fontos megjegyezni, hogy az ilyen körmök általában a megszokottól eltérően viselkednek a műköröm alapanyagokkal szemben, ezért valószínűleg több technika, vagy alapanyagfajta kipróbálására lesz szükség, mire a legtartósabb verzióra rátalálunk.

Közvetlen klasszikus manikűr után, sem szabad műkörmöt felrakatni.

Ajánlatos a műköröm építés előtt legalább 3 órával a kézi mosást ,mosogatást illetve a hosszabb ideig tartó vízben való nyúlkálgatást kerülni,mivel a köröm a víz hatására megduzzad,felpuhul és idő kell neki mire ismét kiszárad és jól tapadó felületet biztosítson a rá kerülő anyagnak.

Gyakori megbetegedés a köröm gombás fertőzése. Ez kialakulhat a már említett lábgombásodás talaján, de lehet önálló megbetegedés is, ezáltal a lábujjkörmök érintettsége sokkal gyakoribb, mint a kézujjkörmök megbetegedése.

Fontos tudni!

Ne hagyja abba az előírt gyógyszeres kezelést akkor sem, ha már nem látja a fertőzés jeleit!


Jellemzően a köröm megvastagszik, fényvesztetté válik, alatta vastag szaruréteg gyűlik fel, mely a körömlemez ún. szabad szélénél jól látható. A körömlemez eltávolodik a körömágytól: súlyos, nem kezelt esetekben a körömágy érintettsége miatt a köröm el is pusztulhat.

A paronihia a körömágy gyulladása.

Ezt az igen gyakori kézfertőzést a köröm és a körömágy sérülése, a köröm rágása, vagy manikűr során a körömágy erőteljes kezelése idézi elő. Sok különböző baktérium okozhatja, például a Pseudomonas vagy a Proteus. A körömágy és a körömszéli szövet pirossá, duzzadttá és erősen fájdalmassá válik. Kezeletlenül tályog alakul ki, mely az ujjhegyre (gennyes ujjbegygyulladást okozva) vagy a csontra is ráterjedhet.

A kórismét az orvos a fizikális vizsgálat során állapítja meg. A legkorábbi stádiumban még kezelhető szájon át adott antibiotikummal és a véráramlás növelése céljából gyakori melegvizes áztatással. Ha tályog alakul ki, azt műtéttel kell feltárni.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 12
Heti: 188
Havi: 26
Össz.: 115 423

Látogatottság növelés
Oldal: Tiltó körülmények
NAPKEZŰ..............................Kézápolás műköröm építés - © 2008 - 2025 - napkezu.hupont.hu

A Hupont.hu weboldal szerkesztő segítségével készült. Itt Önnek is lehetséges a weboldal készítés.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »